Novinky

MAS Jablunkovsko vyhlašuje výzvu na podporu malých a středních podnikatelů

Vážení zástupci obcí a města,

…………………………..

MAS Jablunkovsko vyhlašuje výzvu na podporu malých a středních podnikatelů v rámci Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost. K dispozici máme posledních cca 1,1 mil. Kč. A co lze podpořit:

  1. Automatizace výroby, robotizace
  2. E-shopy, cloudy
  3. Vnitřní firemní systémy (skladovací systémy, docházka, evidence objednávek, zakázek, a mnoho dalšího)

K pořízeným software lze v přiměřené míře pořídit i vybavení, jako je PC technika, čtečky karet, zabezpečení objektů, a spousty dalšího.

Koho můžeme podpořit? – penziony, restaurace, sportovní areály, výrobní provozy, skladovací provozy, kanceláře projektantů, zubní ordinace, ordinace lékařů, obchody, e-shopy, rezervační systémy, roboty a mnoho dalších. Vše ovšem musí být propojeno s vnitrofiremními systémy.

Kolik nám zůstává financí k přerozdělení? – posledních 1 125 759,- Kč

Ale nemůžeme podpořit – výrobu tabáku, zemědělskou prvovýrobu, lesnickou prvovýrobu, telekomunikace, herny, kasina, pojišťovnictví.

Výzva je vyhlášena od 25.3.2024

Příjem projektových záměrů je od 8. 4. 2024

Výzva běží do 17.5.2024

Celkem máme k přerozdělení posledních 1 125 759,- Kč

Minimální výše výdajů projektu je 250 000,- Kč (tedy dotace 125 000,- Kč)

Maximální výše výdajů je 2 140 000,- Kč

Paušální výdaje jsou stanoveny pevnou částkou ve výši 7% celkových způsobilých výdajů

Vzhledem k tomu, že není vše růžové a podmínky OPTAK jsou docela striktní. Možnosti podpory jsou různých typů projektů jsou tak široké, že nepořádáme školení pro žadatele, ale každý záměr konzultujeme přímo s Agenturou pro podnikání a inovace (API).

……………….

Dále moc prosím o zveřejnění této aktuality a případně i samotné výzvy na Vašich internetových stránkách stejně jako minule u výzvy č. 2 OPTAK. A pokud víte o někom, kdo by mohl mít zájem o podporu, tak prosím předejte mu informace.

Děkuji za spolupráci

Hezký den a těším se na zajímavé nápady

Petr Karlubík